Německá část Českosaského Švýcarska láká na vyhlídku Bastei a unikátní kamenný most

Vyčkejte si na azurovou oblohu a vydejte se kochat množstvím pohledů do malebného údolí Labe. Ne nadarmo je vyhlídkové terase Bastei přezdíváno perla Saského Švýcarsko. Co na tom, že je až v německé části.

Nechte se unášet spoustou rozmanitých skalních útvarů a stolových hor v čele s vyhlídkovou plošinou Bastei, unikátním kamenným mostem Basteibrücke a hradem Neurathen s vyhlídkami do skalního města.

Způsobů, jak se dostat k Bastei, tyčící se 194 metrů nad pravým břehem řeky Labe, je hned několik a je jen na vás, zda dáte přednost snadnému výstupu nebo náročnějšímu, zato mnohem kouzelnějšímu, výšlapu z lázeňského městečka Rathen. Po cestě potkáte hned několik vyhlídek a narazíte i na restauraci, kde si lze odpočinout.

Nejatraktivnější místní atrakcí je kamenný most Basteibrücke, který měří 76 metrů a vede přes hlubokou propast Mardertelle a spojuje Bastei se skalním hradem Neurathen. Jde o první evropskou stavbu vybudovanou právě kvůli turistům, datuje se do roku 1851.

Z bývalého hradu Neurathen toho sice moc k vidění nezbylo, ale za drobný poplatek se můžete podívat mezi několik skalních bloků s pěknými výhledy.